Zajímavosti

Lenovo – zdravý vítr v oblasti mobilních technologií

Každý se již jistě setkal se značkou Lenovo. Netřeba představovat, že se jedná o světového lídra v oblasti vývoje a výroby počítačů. Firma Lenovo je synonymum agresivní expanze a rozvoje stejně jako její mateřská země Čína. V roce 2005 Lenovo koupilo celou počítačovou divizi IBM  a v lednu tohoto roku převzalo divizi mobilních telefonů firmy Motorola od Google. Zejména posledně jmenovaná zpráva dává tušit, že se Lenovo pustilo i do velmi perspektivního trhu s mobilními telefony. V oblasti mobilních telefonů a tabletů je velká řevnivost a pomyslný trůn bojují značky Apple  a Samsung. Dokáže Lenovo zčeřit tyto vody a vstoupit mezi tyto velikány?

Mobil Lenovo VIBE Z2 PRO

 

Pokud bychom se měli podívat blíže na řadu mobilních telefonů,  musíme jistě začít od její vlajkové lodi a to mobilních telefonu VIBE Z2 PRO.  Jak již bývá zvykem u prémiových telefonů, ani zde LENOVO nešetřilo na materiálech a celé tělo je z jednoho kusu broušeného hliníku. Tloušťkou 7,7 mm nijak nevybočuje z řady. Telefon pohání moderní procesor 2,5 GHz s dostatkem operační paměti. Šestipalcový displej s rozlišením 2560×1440 pixelů nabídne opravdu skvostný obraz.

Těšit se můžete také na kvalitní fotoaparát s 16 MPx čipem a možnost natáčet video až do 4k rozlišení. Dvě SIM karty najednou, 32 GB vnitřní paměti a velkokapacitní 4000 mAh baterie jsou dalšími benefity, kterými vám učaruje.

mobil_lenovo

 

 

Tablet Lenovo ThinkPad 8

 

Od mobilních telefonů se přeneseme k více objemným zařízením a to tabletům.  430 gramů, černý kryt a Windows 8.1. Pro, to jsou hlavní zbraně, se kterými na vás podnikne útok vlajkonoš společnosti Lenovo. Potěší také výdrž až 8 hodin na baterii a 8 MPx fotoaparát, jenž dokonale rozšiřuje multimediální vlastnosti zařízení. Při práci také uvítáte vnitřní úložiště s kapacitou 128 GB paměti a konektor Mini HDMI.

tablet_lenovo

 

Zkušenosti na závěr

 

Před nedávnem jsem se stal majitelem notebooku Lenovo. Notebook naprosto splnil veškerá má očekávání a i z odstupem času mne pořád jeho neotřelý design nepřestal bavit. Fandím této značce a proto se nebojím říci, že tablety Lenovo nebo mobilní telefony patří opravdu ke špičce. Pokud hledáte opravdu odborníky na tuto značku, zkuste eshop Aaron.

Komentáře