Zajímavosti

Vaporizace je opravdu zdravější než klasické kouření

Chtěli byste z kouření cigaret přejít na vaporizér, ale ještě si nejste úplně jisti? Pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém se dozvíte nejčastější chyby, kterých se při vaporizaci lidé dopouštějí.

Vaporizéry jsou vlastně parní stroje měnící pevné nebo tekuté skupenství látek na plyn. Takto lze měnit přírodní ingredience, jako jsou šalvěj, máta, levandule a další bylinky používané při aromaterapii. Vaporizovat je ale možné i tabák jako alternativa kouření. Při tomto procesu totiž nevzniká obrovské množství toxických a karcinogenních látek. Jak ale píšeme výše, aby fungovala jak má, musíte se vyhnout několika základním chybám. Jen tak budete mít ten nejlepší pocit z kouření přes vaporizér.

Špatný výběr vaporizéru

Na přístroji se opravdu nevyplatí šetřit, je dobré ho koupit u prověřených prodejců a vyrobený z materiálů bezpečných pro zdraví. V opačném případě nebude mít kouření takový efekt a vaše zdraví to pocítí.

Nevhodné dýchání

Kouření z vaporizéru se značně liší od vtahování kouře z běžné cigarety. Pára se musí vdechovat hodně pomalu. Při rychlém vdechování není vaporizace tak účinná, protože horký vzduch nestihne dostatečně dobře zahřát sušinu a neuvolní se z ní optimální množství látek. Proto je vhodné vdechovat páru pomalu a dlouze do naplnění plic do třech čtvrtin. Poté se doporučuje doplnit plíce samotným vzduchem a až pak páru vypustit.

Zanedbaný přístroj

Nedostatečné čištění přístroje zhoršuje chuť při kouření a snižuje tvorbu páry. Může dojít také k poškození zařízení. Jednou za čas je proto velmi důležité vyčistit komoru, náustek i dráhu, kterou je pára vedena.

Intenzivní vaporizace v krátké době

Rychlost účinku kouření z vaporizéru se od klasického kouření liší. Při valorizaci se totiž dostavuje s jistým zpožděním. Začátečníkům stačí několik počátečních vdechů. Vždy je lepší chvíli počkat, a až poté pokračovat v kouření.

Komentáře