Zajímavosti

Zbavte se napětí a vyzkoušejte thajskou masáž

Chcete si dopřát chvíli pro sebe, načerpat novou energii a uvolnit ztuhlé tělo? Řešením může být příjemná thajská masáž. Jde o léty prověřenou techniku masírování a protahování s cílem dosáhnout uvolněnosti. Jak to funguje a z jakých druhů masáží můžete vybírat? To se dozvíte v tomto článku, který vás snad trochu naladí na thajskou masáž.

V čem spočívá thajská masáž?

Správně a účinně provedená thajská masáž přináší pocit úlevy, protažení a nové energie. Postup a dobré provedení není nic jednoduchého a vyžaduje zkušené ruce, které přesně ví, kde se nachází daný akupresurní bod a jaké svaly je vhodné protáhnout. Hlavní podstata thajské masáže v sobě kombinuje principy akupresury a příjemné protahování. Kombinací tahových a tlakových cviků je dosaženo maximální uvolněnosti, protože se obě metody nádherně doplňují. Aby byla masáž co nejvíce funkční, trvá od 1 do 2 hodin, kdy se některé prvky mohou opakovat. Opravdu dobrá masérka dokáže rozpoznat, jaké oblasti vás nejvíce trápí, kde se nachází ztuhlé svalstvo, a podle toho volí vhodné prvky. Účinek masáže tak poznáte okamžitě a budete nabití novou energií.

Druhy masáží

Pokud se rozhodnete vyzkoušet masáž, můžete si vybrat z několika druhů. Oblíbená je například klasická thajská masáž kombinující protahovací cviky a masírování akupresurních bodů. Ještě o kousek vylepšenou variantou je olejová masáž, kde se využívají prvky tradiční thajské masáže, a vše je doplněno využití příjemného hydratačního oleje. Existuje i speciální varianta masáže vhodná i pro těhotné. Vyzkoušet můžete i osvěžující thajský peeling, bylinnou masáž nebo příjemnou královskou relaxační masáž. V případě, že máte potíže s určitou oblastí na těle, jsou k dispozici přímo specializované masáže zad nebo hlavy, krku a ramen či masáž nohou. Každá z možností se perfektně hodí pro řešení jiných problémů, ale u všech druhů masáží se jistě setkáte s příjemným uvolněním.

Dopřejte si chvíli pro sebe a uvolněte se

Jednou za čas si jistě zvládnete vyhradit hodinku na příjemnou masáž, díky které načerpáte novou energii a budete se cítit skvěle. Podívejte se na masáže Praha a vyberte si takovou variantu, jaká vás nejvíce zaujme. Praktický je i jednoduchý objednávací systém, kdy si můžete vytvořit rezervaci na termín, který vám vyhovuje. K dispozici je několik provozoven v Praze, kdy si můžete vybrat tu nejbližší. Uvidíte, že si masáže natolik zamilujete, že pro ně vyhradíte stále místo ve svém kalendáři. Pravidelné opakování má blahodárné účinky v podobě podpory krevního oběhu a posílení vnitřních orgánů. Poukaz na masáž může být i skvělým dárkem, kdy obdarovanému darujete příjemný zážitek, díky kterému doplní pořádnou porci energie.

Komentáře